Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-12E-07-C1-R0
ATS-12E-07-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-12E-07-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X12.7MM XCUT
Datasheet Download
ATS-12E-07-C1-R0.pdf
Availability of ATS-12E-07-C1-R0
QUANTITY
ATS-12E-07-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-12E-07-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-12E-07-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.500" (12.70mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow16.97°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-12E-07-C1-R0
Related LinksATS-12E-, ATS-12E-07-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-12E-07-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-12E-07-C1-R0
CONN EDGECARD 60POS .100 EYELET datasheet.pdf
RES CHAS MNT 390 OHM 5% 60W datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 6.3V 10% 2312 datasheet.pdf
RES SMD 69.8KOHM 0.01% 0.4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
RES 17.8 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 1.2UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 706MA 400 MOHM datasheet.pdf
RES 178K OHM 0.4W 0.5% AXIAL datasheet.pdf