Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-12E-158-C2-R0
ATS-12E-158-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-12E-158-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 40X40X35MM L-TAB T766
Datasheet Download
ATS-12E-158-C2-R0.pdf
Availability of ATS-12E-158-C2-R0
QUANTITY
ATS-12E-158-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-12E-158-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-12E-158-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.575" (40.01mm)
Width1.575" (40.01mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)1.378" (35.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow2.8°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-12E-158-C2-R0
Related LinksATS-12E-, ATS-12E-158-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-12E-158-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-12E-158-C2-R0
CONN HDR VERT 9POS TIN .156 PCB datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
FUSE PAL 294 ATK CLS HL 32V 120A datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 24V 50W datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS PNL MNT SLDR datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .125" datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 1.9A 91 MOHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 1.5K OHM 1/4W 0604 WIDE datasheet.pdf
IC PROCESSOR DUAL CORE datasheet.pdf
IC TRANSCEIVER CAN HI-SPD 14SOIC datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 5POS PIN datasheet.pdf