Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-12E-45-C1-R0
ATS-12E-45-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-12E-45-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 25X25X20MM L-TAB
Datasheet Download
ATS-12E-45-C1-R0.pdf
Availability of ATS-12E-45-C1-R0
QUANTITY
ATS-12E-45-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-12E-45-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-12E-45-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length0.984" (25.00mm)
Width0.984" (25.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.790" (20.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow14.95°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-12E-45-C1-R0
Related LinksATS-12E-, ATS-12E-45-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-12E-45-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-12E-45-C1-R0
CAP FILM 9100PF 5% 1.6KVDC RAD datasheet.pdf
HANDLE INSUL RATCHET 3/8" 7.48" datasheet.pdf
FAN AXIAL 120X38MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
RES 4.02K OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
KK 156 HDR ASSY FLAT BKWY 8POS datasheet.pdf
RES 13 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
KIT BASIC NS9750 NET+WORKS datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 450V SCREW datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 15V 5W datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM R-TAB datasheet.pdf
FUSE BLOK CART 250V 60A DIN RAIL datasheet.pdf