Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-12E-97-C3-R0
ATS-12E-97-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-12E-97-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X10MM R-TAB T412
Datasheet Download
ATS-12E-97-C3-R0.pdf
Availability of ATS-12E-97-C3-R0
QUANTITY
ATS-12E-97-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-12E-97-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-12E-97-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.394" (10.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow20.39°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-12E-97-C3-R0
Related LinksATS-12E-, ATS-12E-97-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-12E-97-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-12E-97-C3-R0
TERM BLOCK HDR 12POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
CONN D-SUB SCREWLOCK FEMALE .050 datasheet.pdf
MARKER SNAP-ON P 5.8-8.5MM WHITE datasheet.pdf
OSC XO 100.14111MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
BKWY HEADER TIN 26POS R/A datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
IC TXRX RS485 3.3V ESD 8VSSOP datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 6A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS .050 THRUHL datasheet.pdf