Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-12G-184-C2-R0
ATS-12G-184-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-12G-184-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 40X40X25MM R-TAB T766
Datasheet Download
ATS-12G-184-C2-R0.pdf
Availability of ATS-12G-184-C2-R0
QUANTITY
ATS-12G-184-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-12G-184-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-12G-184-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.575" (40.01mm)
Width1.575" (40.01mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow4.14°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-12G-184-C2-R0
Related LinksATS-12G-, ATS-12G-184-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-12G-184-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-12G-184-C2-R0
CABLE FLAT FLEX 7POS 0.5MM 4" datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
IC SYNC 4BIT BIN COUNTER 16SSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 3900UF 20% 63V SNAP datasheet.pdf
LIMIT SW ROLLER LEVER HI SENS datasheet.pdf
LED SUPPLY CC AC/DC 85-257V datasheet.pdf
CAP TANT 3.3UF 50V 10% 2917 datasheet.pdf
RAST 2.5 5MM W/O POL NAT 2POS datasheet.pdf
RES SMD 12 OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf