Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-12H-71-C1-R0
ATS-12H-71-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-12H-71-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X30MM L-TAB
Datasheet Download
ATS-12H-71-C1-R0.pdf
Availability of ATS-12H-71-C1-R0
QUANTITY
ATS-12H-71-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-12H-71-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-12H-71-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)1.181" (30.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow6.67°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-12H-71-C1-R0
Related LinksATS-12H-, ATS-12H-71-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-12H-71-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-12H-71-C1-R0
FUSE GLASS 20A 32VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
FAN AXIAL 120X38MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
RES SMD 619 OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
TRANS FLYBACK NXP STARPLUG 1.8MH datasheet.pdf
CONN RCPT 3 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
IC CPLD 2160MC 6.72NS 484FPBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 53.6 OHM 1% 20W datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 270VIN 6.5VOUT 25W datasheet.pdf
Connector Socket 40 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN HDR 18POS 0.100 SMD datasheet.pdf