Micro Commercial Components (MCC) SMAJ26CA-TP
SMAJ26CA-TP picture photo
Mfg. Part Number
SMAJ26CA-TP
Brief Description
TVS DIODE 26VWM 42.1VC SMA
Datasheet Download
SMAJ26CA-TP.pdf
Availability of SMAJ26CA-TP
QUANTITY
SMAJ26CA-TP Order Process
Ship out your order
Specifications of SMAJ26CA-TP
Internal Part NumberEIS-SMAJ26CA-TP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesTransient Voltage Suppressors
Diode Handling and Mounting
Featured ProductSurface Mount TVS
PCN Design/SpecificationTVS Breakdown Voltage 15/May/2013
Standard Package5,000
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Diodes
Series-
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)26V
Voltage - Breakdown (Min)28.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp42.1V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)9.5A
Power - Peak Pulse400W
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 175°C (TA)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMAJ26CA-TP
Related LinksSMAJ2, SMAJ26CA-TP Datasheet, Micro Commercial Components (MCC) Distributor
SMAJ26CA-TP Details Description
Related parts for SMAJ26CA-TP
XFRMR LAMINATED 24VA THRU HOLE datasheet.pdf
IC 3.3V DIFF TXRX 8-SOIC datasheet.pdf
IC I-CODE SLI FCS2 datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 21G OLIVE datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS JAM NUT W/SKTS datasheet.pdf
IC CLOCK TRANSLATOR 40LFCSP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
LIMIT SW ROLLER LEVER datasheet.pdf
MANUAL RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
RES ARRAY 5 RES 100 OHM 10SIP datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM R-TAB T766 datasheet.pdf
33UF 400V 16X25 datasheet.pdf