Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-12H-71-C3-R0
ATS-12H-71-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-12H-71-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X30MM L-TAB T412
Datasheet Download
ATS-12H-71-C3-R0.pdf
Availability of ATS-12H-71-C3-R0
QUANTITY
ATS-12H-71-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-12H-71-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-12H-71-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)1.181" (30.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow6.77°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-12H-71-C3-R0
Related LinksATS-12H-, ATS-12H-71-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-12H-71-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-12H-71-C3-R0
MOSFET N-CH 12V 15A 8-SOIC datasheet.pdf
TOOL KIT datasheet.pdf
CONN RCPT 66POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
SWITCH INTERLOCK 4NC SLOW ACT datasheet.pdf
NTC THERMISTOR 0805 6K8 H62 datasheet.pdf
RES SMD 19.1KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
DURABLE FLEX BELT A MED datasheet.pdf
RES SMD 37.4 OHM 0.1% 1/4W 0805 datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 6.3V 10% 2413 datasheet.pdf
CRYSTAL 24.000 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf