Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-13B-174-C2-R0
ATS-13B-174-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-13B-174-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 30X30X35MM R-TAB T766
Datasheet Download
ATS-13B-174-C2-R0.pdf
Availability of ATS-13B-174-C2-R0
QUANTITY
ATS-13B-174-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-13B-174-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-13B-174-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.181" (30.00mm)
Width1.181" (30.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)1.378" (35.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow4.02°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-13B-174-C2-R0
Related LinksATS-13B-, ATS-13B-174-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-13B-174-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-13B-174-C2-R0
CONN EDGECARD 38POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 7POS 5.08MM datasheet.pdf
EMF SHIELD RECT SINGLE MTG datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 15POS PIN datasheet.pdf
CONN HDR 19POS 0.100 SMD TIN datasheet.pdf
RJ45 RA NO SHIELD WITH LED datasheet.pdf
CAP FILM 0.0056 UF 5 % 2KVDC RAD datasheet.pdf