Yageo CFR-50JB-52-820R
CFR-50JB-52-820R picture photo
Mfg. Part Number
CFR-50JB-52-820R
Brief Description
RES 820 OHM 1/2W 5% AXIAL
Datasheet Download
CFR-50JB-52-820R.pdf
Availability of CFR-50JB-52-820R
QUANTITY
CFR-50JB-52-820R Order Process
Ship out your order
Specifications of CFR-50JB-52-820R
Internal Part NumberEIS-CFR-50JB-52-820R
PackagingBulk
Resistance (Ohms)820
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionCarbon Film
Features-
Temperature Coefficient-350/ +500ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.130" Dia x 0.354" L (3.30mm x 9.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CFR-50JB-52-820R
Related LinksCFR-50JB, CFR-50JB-52-820R Datasheet, Yageo Distributor
CFR-50JB-52-820R Details Description
Related parts for CFR-50JB-52-820R
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 1A 125V datasheet.pdf
CONN SPRING 13POS SNGL .236 PCB datasheet.pdf
MOSFET N-CH 1000V 45A SOT-227 datasheet.pdf
CAP CER 4.3PF 16V NP0 0603 datasheet.pdf
CABLE MICRO USB A-B M-M 5M datasheet.pdf
25P MMATE DRWR CONN LF datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
CAP CER 1UF 50V X7R 1825 datasheet.pdf
PREMO-FLEX LGT 51 TYPEA 35POS datasheet.pdf