Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-13H-25-C3-R0
ATS-13H-25-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-13H-25-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 60X60X25MM XCUT T412
Datasheet Download
ATS-13H-25-C3-R0.pdf
Availability of ATS-13H-25-C3-R0
QUANTITY
ATS-13H-25-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-13H-25-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-13H-25-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.362" (60.00mm)
Width2.362" (60.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow6.32°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-13H-25-C3-R0
Related LinksATS-13H-, ATS-13H-25-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-13H-25-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-13H-25-C3-R0
FUSE GLASS 5A 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
IC A/D CONV 14BIT 2.5MSPS 36SSOP datasheet.pdf
CAP CER 56PF 200V NP0 RADIAL datasheet.pdf
SENS 2000PSI 5/8" M12-1.5 6G 5V datasheet.pdf
POT 15K OHM 2W PLASTIC LINEAR datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 36-72VIN 09VOUT datasheet.pdf
CAP CER 56PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
FO JUMPER CAB. ASSY-10 M 2X PC D datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM L-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X10MM L-TAB T412 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole Solder datasheet.pdf