Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-14B-175-C1-R0
ATS-14B-175-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-14B-175-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 35X35X10MM R-TAB
Datasheet Download
ATS-14B-175-C1-R0.pdf
Availability of ATS-14B-175-C1-R0
QUANTITY
ATS-14B-175-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-14B-175-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-14B-175-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.378" (35.00mm)
Width1.378" (35.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.394" (10.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow13.48°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-14B-175-C1-R0
Related LinksATS-14B-, ATS-14B-175-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-14B-175-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-14B-175-C1-R0
CONN HEADER .100 SINGL STR 36POS datasheet.pdf
CONN MINI UHF JACK STR CRIMP datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS AWG26 R/ANGLE datasheet.pdf
SIDACTOR 3CHP 150V 400A TO-220 datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 8A 125V datasheet.pdf
CAP MICA 7PF 0.5PF 500V RADIAL datasheet.pdf
Crystal 20.0000MHz 30ppm 30pF 40 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
FIXED IND 220NH 5A 14 MOHM SMD datasheet.pdf