Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-14B-25-C1-R0
ATS-14B-25-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-14B-25-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 60X60X25MM XCUT
Datasheet Download
ATS-14B-25-C1-R0.pdf
Availability of ATS-14B-25-C1-R0
QUANTITY
ATS-14B-25-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-14B-25-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-14B-25-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.362" (60.00mm)
Width2.362" (60.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow6.25°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-14B-25-C1-R0
Related LinksATS-14B-, ATS-14B-25-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-14B-25-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-14B-25-C1-R0
IC FPGA 160 I/O 208PQFP datasheet.pdf
CONN RING TONGUE 10-12 AWG #8 datasheet.pdf
RES SMD 140K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 9POS 22AWG MTA-156 datasheet.pdf
KNIFE 4.50MM datasheet.pdf
TOOL INSERTION 8 GA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100" datasheet.pdf
LED RED CLEAR 2SMD datasheet.pdf
RES SMD 309K OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf
LED 3000K 80CRI WHITE SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 24POS STRGHT datasheet.pdf