Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-14F-105-C1-R1
ATS-14F-105-C1-R1 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-14F-105-C1-R1
Brief Description
HEATSINK 45X40X9.5MM XCUT
Datasheet Download
ATS-14F-105-C1-R1.pdf
Availability of ATS-14F-105-C1-R1
QUANTITY
ATS-14F-105-C1-R1 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-14F-105-C1-R1
Internal Part NumberEIS-ATS-14F-105-C1-R1
Attachment MethodPush Pin
ShapeRectangular, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.575" (40.01mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.374" (9.50mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow28.19°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-14F-105-C1-R1
Related LinksATS-14F-, ATS-14F-105-C1-R1 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-14F-105-C1-R1 Details Description
Related parts for ATS-14F-105-C1-R1
CONN EDGECARD 14POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
RES SMD 0.75 OHM 5% 35W D2PAK datasheet.pdf
CAP ALUM 150000UF 20% 25V SCREW datasheet.pdf
CONN HDR 4POS 0.100 T/H datasheet.pdf
1-1/4" TEE COVER RACEWAY IVORY datasheet.pdf
EVAL BOARD 14BIT 65MSPS ADC datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 5A 125V datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM R-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X30MM R-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CAP 3400F 2.85V THREADED datasheet.pdf