Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-14F-14-C2-R0
ATS-14F-14-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-14F-14-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 50X50X20MM XCUT T766
Datasheet Download
ATS-14F-14-C2-R0.pdf
Availability of ATS-14F-14-C2-R0
QUANTITY
ATS-14F-14-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-14F-14-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-14F-14-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.969" (50.00mm)
Width1.969" (50.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.790" (20.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow9.97°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-14F-14-C2-R0
Related LinksATS-14F-, ATS-14F-14-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-14F-14-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-14F-14-C2-R0
CONN CARDEDGE 28DL POS .100 GOLD datasheet.pdf
IC AMP AUDIO PWR 1.4W STER 8MSOP datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 500V X7R 1825 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 9POS R/A 5MM datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4500K 2SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
CONN PLUG 16POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 0.33UF 25V X7R 0805 datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 420V SNAP datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 18POS datasheet.pdf