Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-14F-146-C3-R0
ATS-14F-146-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-14F-146-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 30X30X35MM L-TAB T412
Datasheet Download
ATS-14F-146-C3-R0.pdf
Availability of ATS-14F-146-C3-R0
QUANTITY
ATS-14F-146-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-14F-146-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-14F-146-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.181" (30.00mm)
Width1.181" (30.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)1.378" (35.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow4.21°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-14F-146-C3-R0
Related LinksATS-14F-, ATS-14F-146-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-14F-146-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-14F-146-C3-R0
FIXED IND 15MH 200MA 10.5 OHM TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC PWR MGMT 8 LDO 48VQFN datasheet.pdf
VS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES SMD 13.3K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
0600 STRIP-LINE HDR COINED CNTCT datasheet.pdf
SWITCH LIMIT INDUSTRIAL datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM R-TAB datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 1.4A 198 MOHM datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 250MHZ RRO 8MSOP datasheet.pdf
CAP CER 0.068UF 6.3V X6S 0201 datasheet.pdf