Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-14H-23-C1-R0
ATS-14H-23-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-14H-23-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 60X60X15MM XCUT
Datasheet Download
ATS-14H-23-C1-R0.pdf
Availability of ATS-14H-23-C1-R0
QUANTITY
ATS-14H-23-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-14H-23-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-14H-23-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.362" (60.00mm)
Width2.362" (60.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.590" (15.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow11.99°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-14H-23-C1-R0
Related LinksATS-14H-, ATS-14H-23-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-14H-23-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-14H-23-C1-R0
INPUT MODULE AC 5MA 15VDC datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 17.3A 2.3 MOHM SMD datasheet.pdf
RELAY SSR 240VAC 2A ZC 4-SIP datasheet.pdf
RES SMD 2.1KOHM 0.02% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .050 DIP SLD datasheet.pdf
FIXED IND 82UH 670MA 790 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
MPAC 5R ST PF HDR datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM L-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CTV 8C 8#20 PIN J/N RECP datasheet.pdf
100UF 25V 10.516X24.003 105C RAD datasheet.pdf