Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-15A-174-C2-R0
ATS-15A-174-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-15A-174-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 30X30X35MM R-TAB T766
Datasheet Download
ATS-15A-174-C2-R0.pdf
Availability of ATS-15A-174-C2-R0
QUANTITY
ATS-15A-174-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-15A-174-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-15A-174-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.181" (30.00mm)
Width1.181" (30.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)1.378" (35.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow4.02°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-15A-174-C2-R0
Related LinksATS-15A-, ATS-15A-174-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-15A-174-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-15A-174-C2-R0
IDC CABLE - ASR64H/AE64M/ASR64H datasheet.pdf
CAP THIN FILM 3.5PF 25V 0402 datasheet.pdf
IC RESET CIRCUIT 2.70V SOT143-4 datasheet.pdf
PANEL FRONT/LOWER HINGED ALU datasheet.pdf
RES 27.4K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
ZACK MARKER STRIP LABEL HORIZON datasheet.pdf
RES SMD 0.015 OHM 1% 1W 2615 datasheet.pdf
SENSOR PROX M18 3W 5MM NO PNP datasheet.pdf
OSC MEMS 22.1184MHZ SMD datasheet.pdf
OSC VCXO 644.53125MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
CRYSTAL 25.000 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf