Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-15A-84-C1-R0
ATS-15A-84-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-15A-84-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 30X30X35MM R-TAB
Datasheet Download
ATS-15A-84-C1-R0.pdf
Availability of ATS-15A-84-C1-R0
QUANTITY
ATS-15A-84-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-15A-84-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-15A-84-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.181" (30.00mm)
Width1.181" (30.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)1.378" (35.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow6.96°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-15A-84-C1-R0
Related LinksATS-15A-, ATS-15A-84-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-15A-84-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-15A-84-C1-R0
CAP PUSHBUTTON ROUND RED datasheet.pdf
CONN TERM BLK ZTR 2.5/4AN ORANGE datasheet.pdf
IC SRAM 18MBIT 7.5NS 119BGA datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator I2C Dimming 500mA (Flash) Camera Flash 12-WLCSP (1.5x2.0) datasheet.pdf
RES 910 OHM 3W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 3.2K OHM 0.1% 0.15W 0603 datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
RES 56.9K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
1.27 HD SMT SHRD datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 350V SNAP datasheet.pdf
CAP CER 24PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf