Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-15B-122-C3-R0
ATS-15B-122-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-15B-122-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 50X50X15MM XCUT T412
Datasheet Download
ATS-15B-122-C3-R0.pdf
Availability of ATS-15B-122-C3-R0
QUANTITY
ATS-15B-122-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-15B-122-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-15B-122-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.969" (50.00mm)
Width1.969" (50.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.590" (15.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow5.95°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-15B-122-C3-R0
Related LinksATS-15B-, ATS-15B-122-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-15B-122-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-15B-122-C3-R0
IC REG LDO 3.3V 5A TO263-3 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .156 WW datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
TVS DIODE 5.5VWM 9.5VC 10UXSON datasheet.pdf
RES 11K OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
7W 2X 12V DC INPUT 60-150V datasheet.pdf
96 POS F SOLDER TY C ROW ABC datasheet.pdf
IC REG LDO 2.7V 0.2A 4SSON datasheet.pdf
LSF-SMT 3.81/08/135 1.5 BK datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 250MA SOD123 datasheet.pdf
CAP CER 0.50PF 50V NPO 0201 datasheet.pdf