Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-15B-134-C1-R0
ATS-15B-134-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-15B-134-C1-R0
Manufacturer
Product Category
Thermal - Heat Sinks
Brief Description
HEATSINK 70X70X15MM XCUT
Datasheet Download
ATS-15B-134-C1-R0.pdf
Availability of ATS-15B-134-C1-R0
QUANTITY
ATS-15B-134-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-15B-134-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-15B-134-C1-R0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Video FileHow to Install Push Pin Heat Sinks
Design ResourcespushPIN™ Selector Tool
Featured ProductATS - pushPIN™ Heat-sinks
Standard Package1
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Heat Sinks
SeriespushPIN™
TypeTop Mount
Package CooledAssorted (BGA, LGA, CPU, ASIC...)
Attachment MethodPush Pin
ShapeSquare, Fins
Length2.756" (70.00mm)
Width2.756" (70.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.590" (15.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow4.43°C/W @ 100 LFM
Thermal Resistance @ Natural-
MaterialAluminum
Material FinishBlue Anodized
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-15B-134-C1-R0
Related LinksATS-15B-, ATS-15B-134-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-15B-134-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-15B-134-C1-R0
IC CIRCUIT RESET PWR-ON SOT23-5 datasheet.pdf
IC HI-DRIVE LVDS XCVR 14-SOIC datasheet.pdf
IC GATE OR 4CH 2-INP 14-TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 6.98K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC REG BUCK 3.3V 1.5A SYNC 16QFN datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 440VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf
CONN FFC FPC TOP 9POS 1.00MM R/A datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
JFET N-CH 40V 80MA TO-18 datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
FUSE 63A 1000V DC PV SIZE 1 DUAL datasheet.pdf