Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-15B-142-C1-R0
ATS-15B-142-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-15B-142-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 30X30X15MM L-TAB
Datasheet Download
ATS-15B-142-C1-R0.pdf
Availability of ATS-15B-142-C1-R0
QUANTITY
ATS-15B-142-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-15B-142-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-15B-142-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.181" (30.00mm)
Width1.181" (30.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.590" (15.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow10.02°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-15B-142-C1-R0
Related LinksATS-15B-, ATS-15B-142-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-15B-142-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-15B-142-C1-R0
IC OPAMP GP 1.5MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 1KV NP0 1206 datasheet.pdf
RES 75K OHM 1/4W 5% CF MINI datasheet.pdf