Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-15B-30-C3-R0
ATS-15B-30-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-15B-30-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 70X70X25MM XCUT T412
Datasheet Download
ATS-15B-30-C3-R0.pdf
Availability of ATS-15B-30-C3-R0
QUANTITY
ATS-15B-30-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-15B-30-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-15B-30-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.756" (70.00mm)
Width2.756" (70.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow5.35°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-15B-30-C3-R0
Related LinksATS-15B-, ATS-15B-30-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-15B-30-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-15B-30-C3-R0
IC BUS TRANSCEIVER 8BIT 20DIP datasheet.pdf
PTC RESETTABLE 50MA 63V RAD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 200W datasheet.pdf
TVS DIODE 28.2VWM 45.7VC SMC datasheet.pdf
RES 7.5K OHM 1/20W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM R-TAB T412 datasheet.pdf
FRONT SHEAR PLATE datasheet.pdf
150UF 100V 15X30MM 125C 8000H datasheet.pdf