Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-15B-98-C3-R0
ATS-15B-98-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-15B-98-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X15MM R-TAB T412
Datasheet Download
ATS-15B-98-C3-R0.pdf
Availability of ATS-15B-98-C3-R0
QUANTITY
ATS-15B-98-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-15B-98-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-15B-98-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.590" (15.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow15.39°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-15B-98-C3-R0
Related LinksATS-15B-, ATS-15B-98-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-15B-98-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-15B-98-C3-R0
IC REG LDO 2.8V/3V/2.63V 8DFN datasheet.pdf
CAP CER 750PF 2.5KV NP0 2220 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC DRIVER HI/LOW SIDE HV 8DIP datasheet.pdf
RES SMD 9.09K OHM 1% 1/20W 0502 datasheet.pdf
GDT 90V 20% 10KA THROUGH HOLE datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 2A 48V datasheet.pdf