Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-15C-22-C1-R0
ATS-15C-22-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-15C-22-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 60X60X12.7MM XCUT
Datasheet Download
ATS-15C-22-C1-R0.pdf
Availability of ATS-15C-22-C1-R0
QUANTITY
ATS-15C-22-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-15C-22-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-15C-22-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.362" (60.00mm)
Width2.362" (60.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.500" (12.70mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow13.82°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-15C-22-C1-R0
Related LinksATS-15C-, ATS-15C-22-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-15C-22-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-15C-22-C1-R0
IC POT DGTL 50K 1CH SPI 8SOIC datasheet.pdf
CABLE CAT6 8COND 23AWG GRN 1000' datasheet.pdf
RES 681K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
TRIMMER 20K OHM 1W HOOK datasheet.pdf
PCB CONN CARRIER 2.54MM datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CAP CER 22PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 24 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 30A datasheet.pdf