Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-15D-196-C1-R0
ATS-15D-196-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-15D-196-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X6MM XCUT
Datasheet Download
ATS-15D-196-C1-R0.pdf
Availability of ATS-15D-196-C1-R0
QUANTITY
ATS-15D-196-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-15D-196-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-15D-196-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.236" (6.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow18.07°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-15D-196-C1-R0
Related LinksATS-15D-, ATS-15D-196-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-15D-196-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-15D-196-C1-R0
CONN HOUSING PHD 26POS 2MM DUAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
RES SMD 4.02K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 8.2PF 200V NP0 1210 datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 50V datasheet.pdf
IC CLK BUFF 13OUT SDRAM 28SOIC datasheet.pdf
RES 320K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
EXPLOSIONPROOF LIMIT SWES LSX datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
TORQUE SENSOR 1000 LB-IN datasheet.pdf
HDM EMPR140F280FK datasheet.pdf
CONN PLUG 5W5 M R/A 40A datasheet.pdf