Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-15D-31-C3-R0
ATS-15D-31-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-15D-31-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 57.9X36.83X5.84MM T412
Datasheet Download
ATS-15D-31-C3-R0.pdf
Availability of ATS-15D-31-C3-R0
QUANTITY
ATS-15D-31-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-15D-31-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-15D-31-C3-R0
Attachment MethodPush Pin
ShapeRectangular, Fins
Length2.280" (57.90mm)
Width1.450" (36.83mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.230" (5.84mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow25.33°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-15D-31-C3-R0
Related LinksATS-15D-, ATS-15D-31-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-15D-31-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-15D-31-C3-R0
CONN PC PIN CIRC 0.025DIA GOLD datasheet.pdf
RES SMD 124K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 470PF 100V X7R 0402 datasheet.pdf
IC FPGA 600 I/O 1156FCBGA datasheet.pdf
RES 301K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 392 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 1.5K OHM 8SIP datasheet.pdf
1.00MM PITCH SIL SMT VERTICAL datasheet.pdf
TRANS RF BIPO 65W 5.2A M156 datasheet.pdf
508 TB SOC WF VERTICAL datasheet.pdf
FUSE GLASS 300MA 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf