Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-15D-73-C1-R0
ATS-15D-73-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-15D-73-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 25X25X10MM R-TAB
Datasheet Download
ATS-15D-73-C1-R0.pdf
Availability of ATS-15D-73-C1-R0
QUANTITY
ATS-15D-73-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-15D-73-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-15D-73-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length0.984" (25.00mm)
Width0.984" (25.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.394" (10.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow28.78°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-15D-73-C1-R0
Related LinksATS-15D-, ATS-15D-73-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-15D-73-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-15D-73-C1-R0
CONN HEADER 6PS .100 SMD GOLD datasheet.pdf
IC UNIV BUS TXRX 18BIT 56SSOP datasheet.pdf
CAP CER 5.6UF 6.3V X7R 1206 datasheet.pdf
TRIMMER 100K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
RES 1.72M OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 294K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf