Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-15E-159-C1-R0
ATS-15E-159-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-15E-159-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X10MM L-TAB
Datasheet Download
ATS-15E-159-C1-R0.pdf
Availability of ATS-15E-159-C1-R0
QUANTITY
ATS-15E-159-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-15E-159-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-15E-159-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.394" (10.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow10.68°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-15E-159-C1-R0
Related LinksATS-15E-, ATS-15E-159-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-15E-159-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-15E-159-C1-R0
BALUN 1920-2170 MHZ 50/50 OHM datasheet.pdf
SWITCH ROTARY DP-5POS OPEN FRAME datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 44 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
SWITCH MINI SPDT 15A PIN PLUNGER datasheet.pdf
IC EE-PROG SYS MGR 12CH 64-TQFP datasheet.pdf
26+26 DIL VERT SMT HDR P/P datasheet.pdf
Connector Socket 4 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf