Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-15E-92-C2-R0
ATS-15E-92-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-15E-92-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 40X40X15MM R-TAB T766
Datasheet Download
ATS-15E-92-C2-R0.pdf
Availability of ATS-15E-92-C2-R0
QUANTITY
ATS-15E-92-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-15E-92-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-15E-92-C2-R0
Attachment MethodPush Pin
ShapeSquare, Fins
Length1.575" (40.01mm)
Width1.575" (40.01mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.590" (15.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow16.48°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-15E-92-C2-R0
Related LinksATS-15E-, ATS-15E-92-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-15E-92-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-15E-92-C2-R0
CONN EDGECARD 86POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
3/8" WOBBLE EXTENSION 2.95" datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 9-18VIN 15VOUT datasheet.pdf
MULTI-PAIR 2COND 22AWG SHLD 1' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
LED 3.0MM MOUNT SMD datasheet.pdf
CABLE 2COND 16AWG BLACK 100' datasheet.pdf
500VAC T D MIDGET 2.25A W TABS datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf