Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-15F-114-C3-R0
ATS-15F-114-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-15F-114-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 40X40X15MM XCUT T412
Datasheet Download
ATS-15F-114-C3-R0.pdf
Availability of ATS-15F-114-C3-R0
QUANTITY
ATS-15F-114-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-15F-114-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-15F-114-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.575" (40.01mm)
Width1.575" (40.01mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.590" (15.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow7.53°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-15F-114-C3-R0
Related LinksATS-15F-, ATS-15F-114-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-15F-114-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-15F-114-C3-R0
SWITCH TOGGLE 3PDT 25A 125V datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 6A 125V datasheet.pdf
RES SMD 115K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4000K 2SMD datasheet.pdf
DISPLAY 0.80 SGL DGT CC RED TH datasheet.pdf
RES SMD 6.65 OHM 1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 28POS HL LOW P datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X5.84MM T766 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole Solder datasheet.pdf