Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-15F-135-C1-R0
ATS-15F-135-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-15F-135-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 70X70X20MM XCUT
Datasheet Download
ATS-15F-135-C1-R0.pdf
Availability of ATS-15F-135-C1-R0
QUANTITY
ATS-15F-135-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-15F-135-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-15F-135-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.756" (70.00mm)
Width2.756" (70.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.790" (20.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow2.99°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-15F-135-C1-R0
Related LinksATS-15F-, ATS-15F-135-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-15F-135-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-15F-135-C1-R0
FUSE GLASS 200MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
RES SMD 1.13K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES 21 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 110 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.047" NYLON 4MM datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 0.1UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
TUBING CORRUGATED SLIT 1.5" datasheet.pdf
MARKING STRIPS datasheet.pdf
RES SMD 5.9 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
5 VDC BRUSHLESS FAN datasheet.pdf