Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-15F-166-C2-R0
ATS-15F-166-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-15F-166-C2-R0
Manufacturer
Product Category
Thermal - Heat Sinks
Brief Description
HEATSINK 25X25X15MM R-TAB T766
Datasheet Download
ATS-15F-166-C2-R0.pdf
Availability of ATS-15F-166-C2-R0
QUANTITY
ATS-15F-166-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-15F-166-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-15F-166-C2-R0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Video FileHow to Install Push Pin Heat Sinks
Design ResourcespushPIN™ Selector Tool
Featured ProductATS - pushPIN™ Heat-sinks
Standard Package1
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Heat Sinks
SeriespushPIN™
TypeTop Mount
Package CooledAssorted (BGA, LGA, CPU, ASIC...)
Attachment MethodPush Pin
ShapeSquare, Fins
Length0.984" (25.00mm)
Width0.984" (25.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.590" (15.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow12.18°C/W @ 100 LFM
Thermal Resistance @ Natural-
MaterialAluminum
Material FinishBlue Anodized
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-15F-166-C2-R0
Related LinksATS-15F-, ATS-15F-166-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-15F-166-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-15F-166-C2-R0
CAP TANT 3.3UF 10V 10% AXIAL datasheet.pdf
LAMP INCAND 5MM MIDG FLANGE 2.5V datasheet.pdf
CAP CER 0.018UF 500V X7R 1825 datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 45V TO220AB datasheet.pdf
RES SMD 887 OHM 1% 1.5W 2512 datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 22POS datasheet.pdf
CNTRL LIQ LEV 100VAC SOCKETABLE datasheet.pdf
1.25MM JMPR LGT 203 TYPE D 14POS datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 33 OHM 0804 datasheet.pdf
CONN HDR 49POS 0.100 SMD datasheet.pdf
TV 19C 19#20 PIN PLUG datasheet.pdf
【2.5 V / 5 V, 200 kSps, 16-bit, High-throughput ツヒ ADC IC datasheet.pdf