Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-15F-206-C2-R0
ATS-15F-206-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-15F-206-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 60X60X10MM XCUT T766
Datasheet Download
ATS-15F-206-C2-R0.pdf
Availability of ATS-15F-206-C2-R0
QUANTITY
ATS-15F-206-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-15F-206-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-15F-206-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.362" (60.00mm)
Width2.362" (60.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.394" (10.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow7.71°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-15F-206-C2-R0
Related LinksATS-15F-, ATS-15F-206-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-15F-206-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-15F-206-C2-R0
RELAY SSR 18A 240VAC AC OUT QC datasheet.pdf
FUSE GLASS 125MA 250VAC 2AG datasheet.pdf
IC TXRX RS-232 5:3 5V LP 24-DIP datasheet.pdf
HDR STR DR.100 DP datasheet.pdf
FUSE FAST 12A 250V FERRULE datasheet.pdf
IC OPAMP GP 2MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
INTEMATIX CHROMALIT CANDLE datasheet.pdf
CAP CER 1.5PF 100V BP 0805 datasheet.pdf
RES 0.174 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 6.19K OHM 1/20W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS PNL MNT SLDR datasheet.pdf