Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-15F-44-C2-R0
ATS-15F-44-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-15F-44-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 25X25X15MM L-TAB T766
Datasheet Download
ATS-15F-44-C2-R0.pdf
Availability of ATS-15F-44-C2-R0
QUANTITY
ATS-15F-44-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-15F-44-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-15F-44-C2-R0
Attachment MethodPush Pin
ShapeSquare, Fins
Length0.984" (25.00mm)
Width0.984" (25.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.590" (15.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow20.35°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-15F-44-C2-R0
Related LinksATS-15F-, ATS-15F-44-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-15F-44-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-15F-44-C2-R0
CONN RECEPT 8POS FMALE PANEL MT datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 6.3V 10% RADIAL datasheet.pdf
CURRENT CLAMP AC/DC W/CARRY CASE datasheet.pdf
CONN RCPT 100POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS INLINE SCKT datasheet.pdf
SENSOR PROX NO 6.4MM 12-24VDC datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG DUAL 14SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
RES SMD 0.005 OHM 2W 2512 WIDE datasheet.pdf