Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-15F-72-C2-R0
ATS-15F-72-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-15F-72-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X35MM L-TAB T766
Datasheet Download
ATS-15F-72-C2-R0.pdf
Availability of ATS-15F-72-C2-R0
QUANTITY
ATS-15F-72-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-15F-72-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-15F-72-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)1.378" (35.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow5.11°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-15F-72-C2-R0
Related LinksATS-15F-, ATS-15F-72-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-15F-72-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-15F-72-C2-R0
SWITCH ROCKER DPDT 10A 125V datasheet.pdf
IC BUS SWITCH 5 1X1 48TSSOP datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 25A 277VAC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100 EXTEND datasheet.pdf
SW ROLLER SPDT 15A SOLDER 125V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 400W datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 6200K 2SMD datasheet.pdf
TOOL ACC datasheet.pdf
VARISTOR 10MM PHEN 1.5KA 19.8V datasheet.pdf
CAP CER 24PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
PWRBLADE RA REC datasheet.pdf
CONN DSUB PLUG 25POS STR IDC datasheet.pdf