Bourns Inc. CR0805-FX-2214ELF
CR0805-FX-2214ELF picture photo
Mfg. Part Number
CR0805-FX-2214ELF
Brief Description
RES SMD 2.21M OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
CR0805-FX-2214ELF.pdf
Availability of CR0805-FX-2214ELF
QUANTITY
CR0805-FX-2214ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CR0805-FX-2214ELF
Internal Part NumberEIS-CR0805-FX-2214ELF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.21M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR0805-FX-2214ELF
Related LinksCR0805-F, CR0805-FX-2214ELF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CR0805-FX-2214ELF Details Description
Related parts for CR0805-FX-2214ELF
CONN KEYING PLUG BLACK datasheet.pdf
IC REG CTRLR BST FLYBK PWM 8SOIC datasheet.pdf
IC ADC 12BIT LP 500KSPS 24SOIC datasheet.pdf
RES SMD 17.4K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CAP CER 15PF 1KV NP0 1808 datasheet.pdf
CONN PLUG 128POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 180V SNAP datasheet.pdf
VARISTOR 324V 4.5KA DISC 14MM datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM XCUT datasheet.pdf
FIXED IND 3.5NH 900MA 90 MOHM datasheet.pdf
TB PLG SKT STR(PIP) datasheet.pdf
33000UF 40V 65X105MM 85C 20000H datasheet.pdf