Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-15F-78-C3-R0
ATS-15F-78-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-15F-78-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 25X25X35MM R-TAB T412
Datasheet Download
ATS-15F-78-C3-R0.pdf
Availability of ATS-15F-78-C3-R0
QUANTITY
ATS-15F-78-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-15F-78-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-15F-78-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length0.984" (25.00mm)
Width0.984" (25.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)1.378" (35.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow7.98°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-15F-78-C3-R0
Related LinksATS-15F-, ATS-15F-78-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-15F-78-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-15F-78-C3-R0
IC BUFF/DVR TRI-ST 8BIT 20SOIC datasheet.pdf
RES SMD 15.4KOHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 320W datasheet.pdf
DIODE ZENER 36V 1.3W DO41 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 4PST 25A 100V datasheet.pdf
CBL ASSY PIGTAIL 3' NM SMA MALE datasheet.pdf
CAP CER 0.15UF 16V JB 0201 datasheet.pdf