Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-15G-24-C3-R0
ATS-15G-24-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-15G-24-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 60X60X20MM XCUT T412
Datasheet Download
ATS-15G-24-C3-R0.pdf
Availability of ATS-15G-24-C3-R0
QUANTITY
ATS-15G-24-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-15G-24-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-15G-24-C3-R0
Attachment MethodPush Pin
ShapeSquare, Fins
Length2.362" (60.00mm)
Width2.362" (60.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.790" (20.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow8.43°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-15G-24-C3-R0
Related LinksATS-15G-, ATS-15G-24-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-15G-24-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-15G-24-C3-R0
CONN EDGECARD 24POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 61POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
THERMOELECT ASSY LIQUID-AIR 2.4A datasheet.pdf
IC TXRX RS232 MULTI-CH 28SSOP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
CONN RCPT 43POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
Connector Socket 20 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
Connector Receptacle 46 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 05VIN 15VOUT datasheet.pdf