Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-15G-54-C2-R0
ATS-15G-54-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-15G-54-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 30X30X35MM L-TAB T766
Datasheet Download
ATS-15G-54-C2-R0.pdf
Availability of ATS-15G-54-C2-R0
QUANTITY
ATS-15G-54-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-15G-54-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-15G-54-C2-R0
Attachment MethodPush Pin
ShapeSquare, Fins
Length1.181" (30.00mm)
Width1.181" (30.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)1.378" (35.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow7°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-15G-54-C2-R0
Related LinksATS-15G-, ATS-15G-54-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-15G-54-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-15G-54-C2-R0
FLEX CABLE - AFG08A/AF08/AFG08A datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 40A TO220F datasheet.pdf
IC SRAM 4.5MBIT 166MHZ 119BGA datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 11POS 5.08MM datasheet.pdf
CONN HEADER 15POS .100" STACKER datasheet.pdf
FUSE HLDR CART 600V 30A IN LINE datasheet.pdf
CAP ALUM 100000UF 20% 80V SCREW datasheet.pdf
IGBT 600V 90A 328.9W TO-3P datasheet.pdf