Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-15H-136-C1-R0
ATS-15H-136-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-15H-136-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 70X70X25MM XCUT
Datasheet Download
ATS-15H-136-C1-R0.pdf
Availability of ATS-15H-136-C1-R0
QUANTITY
ATS-15H-136-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-15H-136-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-15H-136-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.756" (70.00mm)
Width2.756" (70.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow2.17°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-15H-136-C1-R0
Related LinksATS-15H-, ATS-15H-136-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-15H-136-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-15H-136-C1-R0
CAP ALUM 1800UF 20% 100V SNAP datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 100VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 30K OHM 0404 datasheet.pdf
RES 348 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 46.4K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
ETHERNET EXT, MANAGED (8)10/100, datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 415MA 400 MOHM datasheet.pdf
HEATSINK 60X40X9.5MM XCUT T766 datasheet.pdf
CAP CER 8.6PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 8A 10.1 MOHM SMD datasheet.pdf