Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-15H-183-C2-R0
ATS-15H-183-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-15H-183-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 40X40X20MM R-TAB T766
Datasheet Download
ATS-15H-183-C2-R0.pdf
Availability of ATS-15H-183-C2-R0
QUANTITY
ATS-15H-183-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-15H-183-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-15H-183-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.575" (40.01mm)
Width1.575" (40.01mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.790" (20.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow5.37°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-15H-183-C2-R0
Related LinksATS-15H-, ATS-15H-183-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-15H-183-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-15H-183-C2-R0
IC MCU 8BIT 3.5KB OTP 20SSOP datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 20V 10% RADIAL datasheet.pdf
IC OPAMP GP 5.5MHZ RRO SC70-5 datasheet.pdf
RES 1.06K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 11POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 6.8K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
XCEDE LEFT 4PVH 8COL datasheet.pdf
RES SMD 825K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 5V 40W datasheet.pdf