Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-15H-81-C2-R0
ATS-15H-81-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-15H-81-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 30X30X20MM R-TAB T766
Datasheet Download
ATS-15H-81-C2-R0.pdf
Availability of ATS-15H-81-C2-R0
QUANTITY
ATS-15H-81-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-15H-81-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-15H-81-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.181" (30.00mm)
Width1.181" (30.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.790" (20.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow14.03°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-15H-81-C2-R0
Related LinksATS-15H-, ATS-15H-81-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-15H-81-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-15H-81-C2-R0
TRIMMER 100 OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
IC GATE NAND 3CH 3-INP 14-DIP datasheet.pdf
SN/RIV LOCKING ARROW SUPT 1" datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1.2KV 110A DO203 datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER PAR 32NQFP datasheet.pdf
RES SMD 180K OHM 5% 1W 2010 datasheet.pdf
IC OPAMP DIFF 81MHZ RRO 8CFP datasheet.pdf
GT12 TOUCH SCREEN MONO WT/PK/RD datasheet.pdf
RES SMD 2K OHM 0.01% 0.15W 1206 datasheet.pdf
3.5MM EURO HEADER VERT GRN ME 15 datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 25V 86A/303A PQFN datasheet.pdf