Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-16A-201-C1-R0
ATS-16A-201-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-16A-201-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 50X50X12MM XCUT
Datasheet Download
ATS-16A-201-C1-R0.pdf
Availability of ATS-16A-201-C1-R0
QUANTITY
ATS-16A-201-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-16A-201-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-16A-201-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.969" (50.00mm)
Width1.969" (50.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.472" (12.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow8.15°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-16A-201-C1-R0
Related LinksATS-16A-, ATS-16A-201-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-16A-201-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-16A-201-C1-R0
CARDEDGE 62POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100 EXTEND datasheet.pdf
SENSOR 100PSIS 1/4 NPT 4-20 MA datasheet.pdf
CAP CER 0.15UF 16V X7R 0603 datasheet.pdf
CBL RIBN 4COND CLEAR 25' datasheet.pdf
RES 10 OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf