Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-16A-81-C2-R0
ATS-16A-81-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-16A-81-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 30X30X20MM R-TAB T766
Datasheet Download
ATS-16A-81-C2-R0.pdf
Availability of ATS-16A-81-C2-R0
QUANTITY
ATS-16A-81-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-16A-81-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-16A-81-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.181" (30.00mm)
Width1.181" (30.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.790" (20.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow14.03°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-16A-81-C2-R0
Related LinksATS-16A-, ATS-16A-81-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-16A-81-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-16A-81-C2-R0
BACKSHELL DB15 SHIELD MET PLAST datasheet.pdf
FIXED IND 1.8UH 540MA 300 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100 R/A SLD datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR MC56F83X datasheet.pdf
FUSE HLDR BLADE 32V 30A IN LINE datasheet.pdf
RES CHAS MNT 0.1 OHM 1% 5W datasheet.pdf
MULTI-PAIR 22COND 22AWG 1000' datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
RES SMD 1.6K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140POS .100" datasheet.pdf
RES SMD 1.87M OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf