Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-16E-159-C3-R0
ATS-16E-159-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-16E-159-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X10MM L-TAB T412
Datasheet Download
ATS-16E-159-C3-R0.pdf
Availability of ATS-16E-159-C3-R0
QUANTITY
ATS-16E-159-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-16E-159-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-16E-159-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.394" (10.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow10.78°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-16E-159-C3-R0
Related LinksATS-16E-, ATS-16E-159-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-16E-159-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-16E-159-C3-R0
IC CROSSPOINT SWIT 8X12 32LFCSP datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 50V 20% 2824 datasheet.pdf
SENSOR 50PSI 1/4-18NPT 4.5V datasheet.pdf
CONN PLUG 190POS VERT .025 SMD datasheet.pdf
RES SMD 47.5 OHM 1% 1.5W 2512 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 16POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 160V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
CAP TANT 0.33UF 10% 100V AXIAL datasheet.pdf
IC LCD DISPLAY DRVR 20SOIC datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 26A D2PAK datasheet.pdf