Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-16F-137-C1-R0
ATS-16F-137-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-16F-137-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 25X25X10MM L-TAB
Datasheet Download
ATS-16F-137-C1-R0.pdf
Availability of ATS-16F-137-C1-R0
QUANTITY
ATS-16F-137-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-16F-137-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-16F-137-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length0.984" (25.00mm)
Width0.984" (25.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.394" (10.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow18.29°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-16F-137-C1-R0
Related LinksATS-16F-, ATS-16F-137-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-16F-137-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-16F-137-C1-R0
PIN TIP JACK W/WIRE WRAP BLUE datasheet.pdf
CONN HEADER 125POS TYPE AB VERT datasheet.pdf
CONN RCPT 35POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
EVAL MODULE FOR TAS5615PHD2 datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 12VIN 05VOUT datasheet.pdf
KIT HELICAL SMD ANTENNA datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 7.5A 115V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 200W datasheet.pdf
CONN PC PIN SQUARE 0.045 TIN datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 400VAC Y5V RADIAL datasheet.pdf
MINI ARBOR FRAME ASSY datasheet.pdf
CONN PLUG 16POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf