Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-16G-189-C1-R0
ATS-16G-189-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-16G-189-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X20MM R-TAB
Datasheet Download
ATS-16G-189-C1-R0.pdf
Availability of ATS-16G-189-C1-R0
QUANTITY
ATS-16G-189-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-16G-189-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-16G-189-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.790" (20.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow4.72°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-16G-189-C1-R0
Related LinksATS-16G-, ATS-16G-189-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-16G-189-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-16G-189-C1-R0
Crystal 12.2880MHz 30ppm Series 60 Ohm -10°C - 70°C Through Hole HC49/US datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
ANTENNA CHIP UWB 3.1-5.2GHZ datasheet.pdf
SENSOR 750PSI 1/4-18NPT .5-4.5V datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X17.5MM W/OUT TIM datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 31 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 5A 125VAC/VDC 2SMD datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 20% 10V AXIAL datasheet.pdf
CABLE ETHERNET PLUG-PLUG 1M datasheet.pdf
RES 9.53K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf