Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-16H-10-C2-R0
ATS-16H-10-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-16H-10-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X25MM XCUT T766
Datasheet Download
ATS-16H-10-C2-R0.pdf
Availability of ATS-16H-10-C2-R0
QUANTITY
ATS-16H-10-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-16H-10-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-16H-10-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow7.89°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-16H-10-C2-R0
Related LinksATS-16H-, ATS-16H-10-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-16H-10-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-16H-10-C2-R0
JUMPER-H1506TR/A2015L/H1506TR 5" datasheet.pdf
CONN D-SUB HOUSING RECEPT 37POS datasheet.pdf
RES SMD 20K OHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156 EXTEND datasheet.pdf
TVS DIODE 47.8VWM 77VC DO204AL datasheet.pdf
CAP CER 56PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 300W datasheet.pdf
CONN CRIMP HOUSING 09POS datasheet.pdf
1MM DDR2 DIMM SMT W/ LUB datasheet.pdf