Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-16H-120-C2-R0
ATS-16H-120-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-16H-120-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X25MM XCUT T766
Datasheet Download
ATS-16H-120-C2-R0.pdf
Availability of ATS-16H-120-C2-R0
QUANTITY
ATS-16H-120-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-16H-120-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-16H-120-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow3.48°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-16H-120-C2-R0
Related LinksATS-16H-, ATS-16H-120-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-16H-120-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-16H-120-C2-R0
DIP CABLE - HDM60H/AE60M/HDM60H datasheet.pdf
CABLE ATA 2-DRIVE 18" ROUND datasheet.pdf
SENSOR 15PSI 7/16-20UNF 1-5V datasheet.pdf
SENSOR 15PSI 7/16-20UNF .5-4.5V datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 20 OLIVE datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
SWITCH AUXILIARY ACTUATOR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 150W datasheet.pdf
HEADER TURRET WIRE WRAP 2.54MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
OSC PROG 5NS 50PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
CRYSTAL 32.000 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf